img

Hotel czy restauracja? Gdzie zorganizować wesele?

Wiele osób coraz bardziej przekonuje się do organizacji wesela w lokalu, który zapewni ochronę, catering oraz wystrój wnętrz. To trochę jak pójście na łatwiznę, lecz w dobrym tego słowa znaczeniu. Już dawno udowodniono, iż wesele w hotelu czy restauracji wcale nie jest droższym wyjściem od lokalu z osobnym cateringiem, kapelą i dekoratorami.

Hotel - dwa w jednym

Największym plusem przemawiającym za hotelem z pewnością jest fakt, że zapewni nam nie tylko salę restauracyjną, lecz również pokoje noclegowe. Nowożeńcy chcąc zapewnić swoim gościom maksymalny komfort zwykle starają się zarezerwować do 10 pokoi, a połączenie usług (restauracja plus hotel) może mocno obniżyć cenę końcową za miejsce przy stoliku.

Restauracja - nie przejmujesz się niczym

Nieco tańszym rozwiązaniem (ponieważ nie wliczamy noclegu) będzie wesele w restauracji. W zależności od menu zapłacimy za miejsce przy stoliku od 150 do 200 złotych. W tą cenę nie zawsze wlicza się alkohol, więc możemy przyjąć, że wydatek wyniesie minimum 220 złotych za osobę. W tej cenie mamy salę, kapelę, wystrój wnętrz, ochronę oraz oczywiście - catering.

Naszym zdaniem obydwa rozwiązania są dobre, lecz bardziej skłaniamy się ku restauracji w hotelu. Koszty będą mniej więcej podobne, ale zapewnimy gościom nocleg. 

 

Zobacz również