img

Jak wybrać lokal na wesele? Oto 5 porad!

Jako, że ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem, wybór odpowiedniego lokalu będzie zadaniem trudnym. Młodzi zwykle chcą wywołać efekt "wow", zatem robią wszystko, aby jak najwcześniej zarezerwować sobie fajny obiekt. Dziś dowiecie się jakimi kryteriami się kierować i jak wybrać odpowiednie lokum.

1. Klimatyzacja

Absolutną podstawą wyposażenia lokalu weselnego musimy być sprawna klimatyzacja. Goście będą się bawić, pić trunki, zaś ich organizmy z wiadomych powodów będą wymagać ochładzania. Choć wydaje to się standardem, nie każdy lokal posiada klimatyzację.

2. Miejsce parkingowe

Kolejny, niby standard, lecz nie każdy lokal ma pieniądze na zakup działki przylegającej do obiektu, aby zbudować w tym miejscu parking. Podczas poszukiwań lokalu warto zwracać uwagę na objętość parkingu. Powinien posiadać około 50 stanowisk parkingowych.

3. Gdy szukasz, zbijaj ceny

Każdy chce zarobić, ale każdy też potrafi negocjować. Zwykle przy okazji wesela każdy właściciel obiektu wie, że młoda para i tak ma sporo wydatków na głowie. Warto zatem negocjować, targować się i zbijać ceny. Można uzyskać nawet 50% rabat!

4. Wystrój wnętrz

Jeżeli obserwowany przez Was obiekt nie wygląda na zadbany, to prawdopodobnie nie macie co liczyć, że przed weselem właściciel pokusi się o odnowienie ścian czy wymianę okien. Na takie lokale nie warto zwracać uwagi.

5. Metraż

Wiele osób popełnia błąd wynajmując zbyt mały, lub zbyt duży lokal. Przyjmuje się, że na zaproszonych 100 osób sala powinna mieć około 200 metrów kwadratowych. Choć wydaje to się sporo, mamy na myśli również "wyspę" dla kapeli oraz stanowisko z alkoholami.

Podczas poszukiwania sali weselnej warto kierować się logiką. Powinna być odpowiednio wyposażona, a podczas negocjacji warto zbijać cenę.

 

Zobacz również