ul. Konstytucji 3 Maja 12, 58-540 Karpacz 612-224-524 kontakt@palac-debowy.pl

Kilka pomysłów na imprezowe Andrzejki

Generalnie rzecz ujmując andrzejkowy wieczór to czas wróżb i czarów, ale również świetnej zabawy. Przede wszystkim to również świetna okazja do zorganizowania tematycznej imprezy. Dlatego zaskoczcie znajomych i zaproście ich na party w magicznym stylu. Poniżej znajdziesz opis kilku pomysłów na imprezowe andrzejki. Przeczytaj to koniecznie!

Zacznijmy od zabawy pod tytułem: „Witajcie w Hogwarcie”. Musisz wiedzieć, że pomysły na andrzejki mogą też nawiązywać do znanych książek w klimacie czarów i magii. W związku z tym ciekawą opcją dla fanów Harrego Pottera jest organizacja imprezy nawiązującej do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Możesz być pewny, że w takiej atmosferze andrzejkowe wróżby z pewnością się udadzą, a zabawa na długo pozostanie w pamięci uczestników. Poza tym ta propozycja zapewne przypadnie do gustu młodszym fanom fantasy. Natomiast nieco starsi mogą na przykład zorganizować party nawiązujące do książek Terry’ego Pratchetta.

Innym, dość popularnym rozwiązaniem są andrzejki w rytmie disco, dlatego proponuje, by magiczną kulę zamienić na kulę disco i w andrzejki postawić przede wszystkim na dobrą, taneczną zabawę. Rzecz jasna nie należy zapominać o wróżbach, które tego dnia powinny mieć miejsce. Jednak z pewnością będą udane, bo lata 70te, do których nawiązujemy, były iście magiczną dekadą.
Zabawę andrzejkową można powiązać także z sabatem czarownic, ponieważ atmosfera magii i czarów, która towarzyszy andrzejkom, kojarzy się również z czarownicami. W związku z tym jest to zatem pretekst do imprezy, na której zagoszczą różnego rodzaju wiedźmy. Przede wszystkim więc przygotujcie magiczne napoje, kociołek pełen czarodziejskiej strawy i połączcie swoje siły w celu poznania przyszłości. Oczywiście jest to pomysł na andrzejkową imprezę w typowo babskim stylu, ale same zdecydujcie, czy obecność płci przeciwnej nie zamąci Waszej magicznej atmosfery.

Inną propozycją są andrzejki w cygańskim stylu, bo jak to mówią cyganka prawdę Ci powie, szczególnie w andrzejkowy wieczór. Dlatego możecie więc zorganizować party w cygańskich klimatach. Przede wszystkim przebierzcie się w kolorowe stroje, włączcie skoczną, cygańską muzykę i spróbujcie odczytać swoją przyszłość z ręki, magicznej kuli lub przy pomocy znanych, andrzejkowych wróżb.
Na koniec warto wspomnieć o andrzejkach jak w bajce! Przede wszystkim przebierzcie się za magiczne postacie znane z baśni i bajek. Oczywiście oprócz wyżej wymienionych czarownic mogą to być również wróżki, czarodziejki, elfy czy magowie. Na pewno takie nagromadzenie czarodziejskiej energii musi skutkować samymi dobrymi wróżbami, które z pewnością sprawdzą się w najbliższym czasie.