ul. Konstytucji 3 Maja 12, 58-540 Karpacz 612-224-524 kontakt@palac-debowy.pl

4 pomysły na zabawy na 18-ste urodziny

Nie da się ukryć, że organizując osiemnastkę warto zadbać o pewne atrakcje, które pomogą nam nieco rozluźnić atmosferę oraz rozruszać i trochę zintegrować naszych gości. Dlatego dobrze jest poznać kilka pomysłów na proste i ciekawe gry i zabawy na 18 urodziny, do których nie potrzeba wielu przygotowań. Poniżej znajdziesz krótki artykuł z opisem czterech, ciekawych pomysłów na zabawy, które możesz wykorzystać w trakcie 18stych urodzin. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od zabawy, która nazywa się „Sardynki”. Przede wszystkim pamiętajmy, że osiemnastka to wkroczenie w dorosłość, co nie oznacza, że powinniśmy zapomnieć o zabawach znanych z dzieciństwa. W związku z tym na tę okazję proponuje jedną z wersji popularnej gry w chowanego. Musisz jednak wiedzieć, że tym razem chowa się tylko jedna osoba, a reszta jej szuka. Gra polega na tym, że każdy, kto znajdzie miejsce jej kryjówki po cichu dołącza do schowanej osoby. Generalnie rzecz ujmując gra nazywa się Sardynki, ponieważ po pewnym czasie w jednym miejscu ściska się wiele osób starając się ukryć przed innymi. Na końcu osoba, która odkryje to miejsce jako ostatnia, przegrywa.

Innym ciekawym pomysłem jest gra zwana „Flip cup”, jest to gra dla pełnoletnich, ponieważ wykorzystuje się w niej alkohol. Na samym początku zawodników dzielimy na dwie grupy, które ustawiamy po dwóch stronach stołu, na którym stawiamy dwa rzędy kubków z piwem – po jednym kubku dla każdego gracza. Następnie zadaniem graczy jest jak najszybsze wypicie piwa, a następnie ustawienie kubka na skraju stołu i pstryknięcie go w taki sposób, by wylądował dnem do góry. I dopiero po tym kolejna osoba może sięgnąć po swój kubek, natomiast wygrywa ta drużyna, która najszybciej postawi dnem do góry wszystkie swoje kubki.

Trzecia gra nazywa się „balonowe golenie”. No cóż, golenie to jedna z czynności, którą, częściej lub rzadziej, wykonuje każda dorosła osoba. Dlatego też osiemnaste urodziny są więc doskonałą okazją, by nieco poćwiczyć tego typu zabiegi. Przede wszystkim jednak do zabawy potrzebujemy kilka balonów, kilka jednorazowych maszynek i piankę do golenia. Następnie na każdym balonie możemy namalować twarz, a potem pokryć ją pianką. Generalnie zadaniem uczestników jest jak najszybsze ogolenie balona i niedoprowadzenie do jego pęknięcia.

Na koniec warto wspomnieć o grze, zwanej „spinacz”, do tej zabawy potrzebujemy jednego rekwizytu – spinacza do ubrań. Następnie podczas imprezy przypinamy go wybranej osobie tak, by tego nie zauważyła, a po chwili zaczynamy odliczanie do 10, w czym pomagają nam wszyscy uczestnicy imprezy jednocześnie sprawdzając, czy spinacz nie został przypięty do ich ubrania. Potem jeżeli dana osoba się o tym zorientuje, spinacz wraca do poprzedniego właściciela. Natomiast jeżeli nie, jej zadaniem jest przypięcie spinacza kolejnej „ofierze”. Gra zawsze toczy się własnym torem i może trwać przez całą imprezę.