Narciarskie szaleństwo w Karpaczu

Karpacz jest miastem malowniczo rozciągniętym w dolinie Łomnicy, u stóp Śnieżki, najwyższego szczytu w Karkonoszach a zarazem w całych Sudetach. Surowy klimat tych okolic oraz położenie w głębokiej dolinie powodują, że śnieg zalega tu przez 95 dni w roku, zaś warunki narciarskie są wręcz wymarzone. Ilość stopień zróżnicowania tras powodują,że każdy amator białego szaleństwa znajdzie tu coś, co odpowiada jego ambicjom oraz umiejętnościom.

 

  • Kompleks narciarski Śnieżka oferuje narciarzom siedem wyciągów, wśród których znajdują się zarówno różnej długości orczyki, jak i dwuosobowa kolej linowa. W dół prowadzi sześć tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności, z których część w razie potrzeby jest naśnieżana.

 

  • Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa obejmuje wyciąg orczykowy o długości 375 metrów, a także naśnieżany, ratrakowany i oświetlony stok o długości 350 m. Centrum oferuje również możliwość wypożyczenia sprzętu,a także zatrudnia instruktorów jazdy na nartach i snowboardzie.

 

  • Stok Karpatka-Panorama wyposażony jest w wyciąg talerzykowy oraz wyciąg dla najmłodszych narciarzy baby-lift. Na miejscu działa też szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu oraz punkty gastronomiczne.

 

  • Centrum narciarskie Pod Śnieżką oferuje wyciąg linowy o dł. 135 m. Trasa zjazdowa przeznaczona jest dla początkujących i średnio zaawansowanych, zaś stok jest dobrze przygotowany i oświetlony. Na miejscu działają instruktorzy narciarstwa, jest także wypożyczalnia sprzętu oraz punkt gastronomiczny.

 

  • Wyciąg Krucze Skały dysponuje orczykiem o długości 250m, zaś w dół prowadzi trasa czarna.

 

  • Wyciąg orczykowy Lodowiec oraz Lodowiec-Bobo oferują doskonale przygotowane, oświetlone i ratrakowane stoki.

 

  • Stok Relaks posiada dwa wyciągi orczykowe o długościach 273 oraz 80m, a także oświetlone, ratrakowane i naśnieżane stoki.

 

  • Stok Pod Wangiem oferuje wyciąg orczykowy o dł. 350 m. Trasa zjazdowa, oznaczona kolorem czerwonym jest ratrakowana, naśnieżana i oświetlona. Na miejscu działają wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz bar.

 

  • Stoki Karpatka I, Karpatka II, Jumbomatik, a także Maciuś I i Maciuś II oferują doskonale przygotowane trasy niebieskie. Przy wyciągach Maciuś działają wypożyczalnia sprzętu, a także punkt gastronomiczny.

 

Powiązane artykuły

O nas

Wszystko co najlepsze w Karpaczu znajdziesz u nas! Zapraszamy do naszej bazy noclegowej oraz do korzystania z wielu atrakcji zimowych i nie tylko!

Kontakt

Telefon: 634 283 120
E-mail: kontakt@hotel-aviator.pl
 

Jak do nas dotrzeć?

Polecamy