Szukasz pomysłu na wyjazd w góry? Wybierz Karpacz!

​Coraz większa liczba turystów poszukuje w Polsce opcji na wyjazd w góry. Wielu z nich cały czas wybiera popularne miejscowości turystyczne, takie jak Zakopane, jednak coraz większa liczba osób poszukuje dla nich godnych alternatyw. Dla nas jedną z nich jest właśnie Karpacz. Jakie są jego zalety, co nas w nim czeka i gdzie warto szukać noclegu? Na wszystkie te pytania odpowiadamy poniżej!

Co jest jednak największym problemem w popularnych miejscowościach turystycznych? Za przykład możemy wziąć wspomniane już Zakopane. Na pewno istotne są ceny – są one naprawdę wysokie, zwłaszcza w okresie długich weekendów lub świąt. Wiele osób podkreśla, że spędzenie Sylwestra w Zakopanem może być droższe, niż zagraniczny wyjazd w naprawdę ciepłe i atrakcyjne miejsce. Biorąc pod uwagę ceny noclegu, ceny w restauracjach czy nawet ceny paliwa, które w Zakopanem potrafią być znacznie wyższe, okazuje się, że zdecydowanie się na inne miejsce, zwłaszcza przy wyjeździe dużej grupy lub rodziny, może być dla nas bardzo opłacalne od strony finansowej.

Miejsca najpopularniejsze tracą również swój klimat i staja się coraz bardziej skomercjalizowane, co widać na przykładzie popularnych Krupówek. Dla wielu problemem stają się również tłumy (co przekłada się również na to, że znalezienie np. tanich noclegów jest naprawdę trudne). Dodatkowo, dojazd – w tym przypadku sławną na całą Polskę Zakopianką – naprawdę nie należy do przyjemnych. W efekcie nasz wyjazd może okazać się drogi, niekoniecznie komfortowy, a jeżeli lubimy odpocząć w ciszy i spokoju, niekoniecznie się to uda, przez co z urlopu lub weekendu wrócimy źli i zmęczeni.

Nic dziwnego, że wielu poszukuje alternatyw. Jedną z nich jest właśnie Karpacz. Chociaż nie uświadczymy tu szczytów tak wysokich, jak w Tatrach, to Śnieżka również może okazać się satysfakcjonująca, jej wysokość bowiem to aż 1602 m.n.p.m. Samo miasto jest mniej skomercjalizowane, czekają na nas również niższe ceny, przy czym opcji noclegowych, restauracji czy lokalnych atrakcji jest naprawdę sporo, przez co nikt, nawet podczas długich wyjazdów, nie będzie się nudził.

Nocleg w Karpaczu – który wybrać?

Opcji jest naprawdę wiele, jednak jeżeli poszukujecie miejsca naprawdę bardzo komfortowego, koniecznie powinniście sprawdzić ofertę Leśnego Dworu. To najstarszy pensjonat w Karpaczu, jego historia sięga XIX wieku, chociaż obecnie to nowoczesne miejsce, które jednak odwołuje się do lokalnych tradycji, nie utraciło więc swojej duszy. Podkreśla to zresztą wielu zadowolonych gości. Na miejscu czeka kilkadziesiąt pokoi, w opcji standardowej oraz tych o podwyższonym komforcie. Nie zapomniano również o pokojach rodzinnych, które wyposażone są m.in. w lodówki. Wygodne łózka, dostęp do telewizji, klimatyczne wnętrza czy dostęp do szybkiego i bezprzewodowego internetu – to coś, co na pewno pomoże w wypoczynku. Wiele zdjęć pokoi oraz samego pensjonatu można odnaleźć na stronie http://www.lesnydwor.karpacz.pl/, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Na gości czeka również wiele udogodnień. Warto podkreślić wiele miejsc, gdzie mogą bawić się najmłodsi, do tego na całe rodziny czeka wspaniały taras, z którego widok jest po prostu niesamowity. Miłym zaskoczeniem może okazać się infrasauna czy mała sala kinowa, która przeznaczona jest tylko dla gości pensjonatu – wszystko to sprawia, że nawet w samym Pensjonacie nikt nie będzie się nudził.

Tuż obok znajduje się najstarsza restauracja w Karpaczu, Mamma Mia – będzie to idealne miejsce dla każdego, kto ceni znakomitą włoską kuchnię. Sama lokalizacja pensjonatu sprawia również, że jest to idealna baza wypadkowa, zarówno w momencie, gdy ruszamy w góry, jak i w stronę centrum miasta, by cieszyć się jego zabytkami i atrakcjami.

Atrakcje Karpacza – co zobaczyć, gdzie jechać?

Jest ich naprawdę wiele, nie jesteśmy więc w stanie wymienić ich wszystkich. Na pewno warto zdobyć wspomnianą już wcześniej Śnieżkę. A gdy nam się to uda, na szczycie czeka na nas dawne schronisko (po jego czeskiej stronie) – obecnie jest to znakomity punkt widokowy, dzięki któremu, gdy pogoda dopisze, będziemy mogli zobaczyć wspaniałą panoramę okolicy.

Warto zobaczyć również Kocioł Małego Stawu, zdaniem wielu najbardziej urokliwe miejsce w tych stronach. Nie zapomnijcie zobaczyć również Świątyni Wang – to XII-wieczna świątynia, która została do Polski sprowadzona z Norwegii, w wieku XIX, a obecnie cały czas składa się z wielu oryginalnych elementów! W samym Karpaczu możemy trafić na liczne muzea, Park Wodny czy w końcu na interaktywną wystawę klocków Lego.

Karpacz to również znakomite miejsca wypadowe, w okolicy jest bowiem kilka innych miejscowości, które odwiedzić warto. W miejscowości Ściegny czeka na nas Western City, w Kowarach natomiast dawne sztolnie, z których wydobywano uran.

Jeżeli chcecie wybrać się do Karpacza – gwarantujemy, że będzie to doskonały wybór. Przed wyjazdem dobrze sprawdźcie wszystkie lokalne atrakcji, a gdy będziecie poszukiwać ofert noclegowych, nie zapomnijcie sprawdzić dostępnych miejsc w pensjonacie Leśny Dwór!

Powiązane artykuły

O nas

Wszystko co najlepsze w Karpaczu znajdziesz u nas! Zapraszamy do naszej bazy noclegowej oraz do korzystania z wielu atrakcji zimowych i nie tylko!

Kontakt

Telefon: 634 283 120
E-mail: kontakt@hotel-aviator.pl
 

Jak do nas dotrzeć?

Polecamy