Poznaj najpopularniejsze i najbardziej atrakcyjne atrakcje Karpacza! Co warto zobaczyć w Karpaczu?

​Karpacz przez fanów górskich wypraw wybierany jest coraz częściej. Wynika to z faktu skomercjalizowania się do skrajnego poziomu wielu do tej pory bardzo popularnych, turystycznych miejscowości w Polsce, czego idealnym przykładem jest samo Zakopane. Karpacz nie tylko oferuje nam niższe ceny czy mniejsze tłumy innych turystów, ale również naprawdę wiele znakomitych atrakcji i opcji na spędzanie wolnego czasu. Dzisiaj Wam je przedstawimy – a raczej te najbardziej znane i popularne, ponieważ Karpacz ma nam do zaoferowania naprawdę wiele, stąd nie możemy opowiedzieć Wam o wszystkim.

Karkonosze oraz Śnieżka

Jeżeli Karpacz ma stać się alternatywą do innych, górskich miejscowości, nie może zabraknąć w nim szczytów, które możemy zdobywać. Najwyższym z nich jest Śnieżka, ma ona 1602 m.n.p.m. To wynik, który potrafi satysfakcjonować nawet prawdziwych pasjonatów gór, którzy nie jedno już widzieli. I chociaż Śnieżce daleko do najwyższych, tatrzańskich szczytów, to jej zdobycie dla wielu będzie naprawdę satysfakcjonujące.

Podobnie satysfakcjonujący będzie widok, zwłaszcza jeżeli trafimy na naprawdę dobrą pogodę – w takim przypadku możemy liczyć na wspaniałą panoramę okolicy oraz szansę na widoczność sięgająca nawet 200 km! Na samym szczycie czeka na nas również znakomity punkt widokowy – po czeskiej stronie znajdziemy dawne schronisko i chociaż już nie funkcjonuje, to właśnie z niego będziemy mogli podziwiać piękne widoki.

Dla fanów piękna natury doskonałym wyborem będzie również Kocioł Małego Stawu. Wiele osób podkreśla, że ich zdaniem to jedno z najpiękniejszych miejsc w tej okolicy. Warto sprawdzić to, chociażby, w Google Grafika, jednak zapewniamy, że zdjęcia oddają jedynie fragment tego, co zobaczymy na miejscu!

Świątynia Wang w Karpaczu

To miejsca naprawdę niesamowite, nie tylko ze względu na swój wygląd, ale może przede wszystkim na swoją niespotykaną historię. Świątynia Wang pierwotnie znajdowała się w Norwegii, w miejscowości Vang, powstała tam na przełomie XII i XIII wieku. Setki lat później nadal służyła lokalnej społeczności, jednak okazało się, że jest ona zbyt mała, przy czym jej utrzymanie jest naprawdę drogie. Została zresztą zastąpiona, stąd najlepszym rozwiązaniem okazało się… sprzedanie świątyni. Pierwotnie miała ona trafić do Berlina, jednak w wieku XIX pojawiła się w Karpaczu, gdzie stoi do dnia dzisiejszego. Cały czas służy ona mieszkańcom Karpacza, dodatkowo jest naprawdę piękna. Ciekawostką dla wielu będzie fakt, że całość została wzniesiona bez użycia nawet jednego gwoździa a dodatkowo do chwili obecnej naprawdę wiele z elementów, z których składa się Świątynia, jest oryginalnych!

Zdaniem wielu osób Świątynia Wang w chwili obecnej jest najpopularniejszym i najbardziej istotnym zabytkiem w Karpaczu, stąd odwiedzenie jej – jeżeli odwiedzamy Karpacz – powinno być dla nas obowiązkiem.

Muzeum Zabawek w Karpaczu

Oto kolejne miejsce, które powinniśmy odwiedzić. Czeka w nim na nas prawdziwie imponująca kolekcja, która pochodzi od Henryka Tomaszewskiego. To twórca teatru pantomimy, mieszkaniec Karpacza. Sama kolekcja jest naprawdę okazała oraz zawiera eksponaty z różnych stron świata. Warto też podkreślić, że muzea zabawek w Polsce są zjawiskiem coraz rzadszym, stąd warto skorzystać z okazji i zobaczyć to, które czeka na nas właśnie w Karpaczu.

Atrakcje dla dzieci w Karpaczu

Kiedy odwiedzamy Karpacz z dziećmi, będzie liczyć się dla nas to, aby również im zaoferować ciekawe atrakcje – jest ich jednak naprawdę wiele. Poza muzeami czeka tutaj na nie m.in. interaktywna wystawa klocków Lego, która robi ogromne wrażenie nawet na osobach dorosłych. Wielu na pewno zainteresuje też Park Wodny, który znajduje się w jednym z hoteli.

Dobrym wyborem będzie Park Bajek, jednak również Karkonoskie Tajemnice sprawdzą się rewelacyjnie, jeżeli chcemy, by nasze dzieci na chwilę przeniosły się w świat lokalnych legend.

Nie można zapomnieć o lokalnym lodowisku, a jeżeli odwiedzamy Karpacz, gdy pogoda dopisuje, dla wielu świętym rozwiązaniem może okazać się zabawa w parku linowym!

Atrakcje w okolicach Karpacza

Sam Karpacz jest również idealną opcją, jeżeli chcemy odwiedzić Western City. To mały park rozrywki w miejscowości Ściegny, gdzie dzieci będą mogły poczuć wspaniały klimat dzikiego zachodu. Jeżeli chcemy, warto też odwiedzić miejscowość Kowary – w nim, jeszcze w ubiegłym wieku, wydobywano uran, a służyć miał on do zbudowania pierwszej radzieckiej bomby atomowej. Sztolnie, w których miało miejsce wydobycie, są obecnie udostępnione zwiedzającym, których oprowadza przewodnik. Trasa w całości trwa około godziny, a najmłodsi zwiedzający na pewno będą zachwyceni faktem licznych opowieści przewodnika, który opowie nie tylko o duchach, ale również wielu innych, lokalnych legendach!

Powiązane artykuły

O nas

Wszystko co najlepsze w Karpaczu znajdziesz u nas! Zapraszamy do naszej bazy noclegowej oraz do korzystania z wielu atrakcji zimowych i nie tylko!

Kontakt

Telefon: 634 283 120
E-mail: kontakt@hotel-aviator.pl
 

Jak do nas dotrzeć?

Polecamy